Akıl Odaları

Aklımın yarattığı onlarca düşünce odalarının birinde takılı kaldım. Diğer odalardan farklı olduğunu düşündüğüm bir oda. İçinde yüzlerce pencerenin bulunduğu ve her pencerenin ardında birbirinden güzel manzarlar.. Her açtığım pencereden gelen neşeli, huzur verici sesler ve asla rahatsız etmeyecek o güzel kokular...

Ahh.. Nasıl da güzel bir odaydı burası böyle. Dört tarafı kapalı, karanlık olan o diğer odalardan çok farklıydı. Her duvarında pencereler diyorum ya size!! O kadar çok kaptırmışım ki kendimi pencerelere öteberide duran , bu odaya girmemi sağlayan o siyah simsiyah kapıyı unutmuştum bir an için.

Vahh. Aklımız kendini kandırmakta nasıl da usta bazen aklım almıyor gerçekten. Siyah kapıya doğru yönelip açtığım an dört tarafı da kaskatı duvardan oluşmuş bir oda içinde buldum kendimi.Oda içinde oda -cehennem içinde cennet-. Pencerelerin ardında kalan yüzlerce insan harıl harıl çalışıyor sırf pencerelerden bakan kişiye güzel hisleri yaşatmak için. Penceresi olmayan bir odadan pencere görünümlü bir palavranın ardında palavra hisler yaşatmaya çalışan paçavra insanlar. Peki asıl palavra ne biliyor musunuz? O yüzlerce insanın tek bir yüzü vardı. O tek bir yüz ise siyah kapıdan dışarı çıkıp olanları fark eden kişi ile aynıydı.

Diyorum ya size vah bizim/benim aklımıza/aklıma...

15 Şubat 2021 1-2 dakika 11 denemesi var.
Beğenenler (8)
Yorumlar (4)