Cennetin Sahipleri

Hayatlar paylaşıyoruz.

Sarılmak için sebepler arıyoruz.

Okul sıralarında başlayan aşk dolu yıllarımızın nasıl geçtiğini bile anlayamadan, arkamızda izler bırakmaya çalışıyoruz. Bunun en güzel örneği de evlatlar yetiştirmekle oluyor.

Bizler evlat olarak bazen sizleri çok üzüyor, bazen gururla andırıyoruz. Biz sizi bir düşünürken kim bilir sizler nasıl düşünüyorsunuz. Hastalığımızda ellerinizin sıcaklığı ateşimizi kontrol etmekten bizim ateşimizden daha da sıcak oluyor.

Anne terliği kutsaldır, tatmayan evlat eksik büyür edasıyla sizlerden dersler alıyoruz. İlk öğretmenimiz, ilk aşkımız, ilk kaynağımızsınız. Biz evlatlar iki başlıyızdır. O sebeple sizler her daim başımızın üstündesiniz. Eğer bir gaflet ederde indirirsek sizi oradan işte o zaman cennette uzak olur bize.

Tüm annelere sevgi ve saygıyla.

Şeref UYGUN

10 Mayıs 2020 30-60sn 4 denemesi var.
Beğenenler (5)
Yorumlar (3)
  • 21 gün önce

    Doğuran mı anadır analık iç güdüsüyle büyüten mi o sebebledir ki ayrımı iyi yapmalı ve annelik duygusunu taşıyan her kadına selam olsun yazınızla birlikte

  • 15 gün önce

    Anne dedin mi akan sular durur. O kadar mübarek ve o kadar saygı gösterilmesi gereken bir varlıktır ki anne... Yüce Kitabımız Kur'an da da geçer ''Yaşlandıkları zaman anne ve babalarımıza öf bile denilmemesi.'' Allah'ın emirlerinden birisidir... Allah bütün annelerimize rahmetli ile muamele etsin hem dünyada hem de ahirette... Haklarını ödememize imkan yok. Kutlarım güzel yazınızı...