Kadın İstedi Erkek Vermedi

Orta yaş dişilerinin on iki altın kuralını öğrenmek için, atmış olduğunuz ilk adım hayırlı olsun.Ünlü bir kahve markası olan Starbucks'ın bahçesinde oturmuş, yalnızlığıma içerlenerek kahvemi yudumlarken, etrafımdaki çiftlere bakıp içimden küfürler yağdırma isteğime engel olamadım. Evet, küfür ettim, her kadın küfür eder. Erkeklerden farkımız; hoşlanmadığımız eylemleri sergileyen insanların, eylemlerini bir yerlerine sokacak bir uzvumuzun olmayışı.
Neden bilmem haletiruhiye mi kağıda dökmek, bende yakıcı bir arzu uyandırdı. Çizgi filmlerdeki gibi kafamın tam üzerinde bir ampul yandığını hissettim. Asıl mesleğim nedeniyle her daim çantamda bir kalem bulundururum. Yoğun aramalarım sonucu bir şişe su, bir paket kraker, bir parfümeride bulunandan daha fazla makyaj malzemesi, tırnak bakım seti, iskambil kağıtlarına kadar enva i çeşit malzeme bulunan donanımlı konteynırımın içinde, sadece düz bir kâğıt aradım ama bulamadım. (çizgili kağıtta kabulümdü !)
Öfkeyle yerimden zıplayıp bulunduğum kafenin kasasında duran esmer, dalgalı saçlı, uzun boylu ve yakışıklı olan çocuktan, bütün çekiciliğimi kullanarak (dişiliğimi kullanmamdaki sebebi hala bilmiyorum) bir adet kağıt rica ettim. Gözlerine ulaşmayan sahte bir gülücükle birlikte istediğimi verdi, bakışlarındaki 'burası kırtasiye mi kadın' ifadesini hala unutmam.
Ağzım kulaklarımda, seke seke masama yöneldim. Beni o an görmeliydiniz; altı üstü bir kağıt elde ederek, büyük bir savaşın kumandanının zafer kazandığında yaşadığı coşkuyu yaşıyordum. Oturduğum sandalyeye biraz daha yayıldım, zafer sarhoşluğumu kutlamak adına kahvemden koca bir yudum alma isteğime engel olamayarak, heyecanla bardağıma elimi uzatmamla devirmem bir oldu. Bir an sonra tüm çekiciliğimle elde ettiğim saf beyaz kağıdımın, ıslak kahverengiye dönüşünü izledim. O an Messenger'daki ifade ve göz kırpmaları bölümünde dondurması düştüğünde ağlayan çocuk gibi ağlama isteğimi zor zapt ettim. Bir daha geri dönüp o sahte gülücükler atan çocuktan kağıt isteyemezdim, evet kalkıp koştura koştura evime gidebilir, bilgisayarımın başına geçebilirdim ama o kadar talihsizliğe rağmen o an orada bana sopasını değdiren ilham perimi kızdırıp kaçırmak istemedim. Başka bir çözüm bulmalıydım, ama ne?
İskambil kağıtlarım!
Oradan bakıldığında çantasında iskambil kağıdı taşıyan bir kumarbaz gibi göründüğümün farkındayım ama onlar sadece ziyarete gelen arkadaşlarım için bir ön hazırlıktı. Burada sosyal bir mesaj vermeliyim, kumar bütün kötülüklerin anasıdır ve ben iyi bir insanım. Paketi açılmamış sıfır kilometre olan deste yığınını elime aldım ve ilk kağıdı çevirdim, neden iskambil kâğıtlarını yapan zat-ı muhterem ilk kağıdı boş koyar ki? Bu kesinlikle ilham perimin işiydi!
İlk kalem darbelerimi attıktan sonra yazar modum otomatik olarak devreye girdi. Gittikçe yukarı doğru giden ivmesi ile hayatımın orta yaş döneminde, yalnız bir kadın olarak kendimi sorguladım. Acaba karşıma çıkan erkeklerden çok şey mi bekliyorum diye. Neden birçoğumuzun ilişkisi kısa sürüyor ve tutarlı ilişkiler yaşanmıyor? Sonuç; kırık bir kalp, ağlamaktan şişmiş gözler, kızarmış bir burun, hüsran, zaman kaybı.
Zaman hızla geçer, bu süre içinde farklı insanları hayatına alırsın. Farklı kişiler, farklı bedenler derken bir bakmışsın zaman geçivermiş. On iki maddeyi açıklarken karşı cinse haksızlık eyleminde bulunmamak adına, erkek görüşlerine de yer vererek onların da gönlünü yapmam gerektiğini düşünecek kadar inceyim. Bir kadın penceresinden, kadınların dişiliklerini, beklentilerini, erkekleri nasıl gördüklerini, ne istediklerini bir kadın olarak ben bilmeyeceğim de kim bilecek.

'ORTA YAŞ DİŞİLERİNİN ON İKİ ALTIN KURALI'

Madde 1 = Çok yakışıklı olmayacak, çirkin olmadığı gibi. (Gerard Butler gibi olsun yeter)
Madde 2 = Ne renk olursa olsun yalan söylemeyecek.
Madde 3 = Zeki, esprili olacak ama ukalalık yapmayacak.
Madde 4 = Seks partneri aramayacak.
Madde 5 = Empati yeteneği gelişmiş olacak.
Madde 6 = Grup takıntısı olmayacak.
Madde 7 = Eşinden ayrı yaşayıp 3-4 günde bir ziyaret ettiği eşi olmayacak.
Madde 8 = Maço olmadığı gibi kılıbık da olmayacak.
Madde 9 = Sadık olacak.
Madde 10= Güzel sevişecek.
Madde 11= İlgili olacak ama boğmayacak.
Madde 12= Kariyer sahibi olacak.
Ne o mükemmeli arıyor olmam sizi neden bu kadar şaşırttı, oysa siz de orta yaşlarında olan bir kadın olarak tam da bunları istiyorsunuz. Bir erkekte tüm maddelerin bulunma imkânının olmadığının farkındayım ama hiç değilse erkek dediğin devesiyle hendeği atlayabilecek nitelikte olmalı değil mi?
Dört dörtlük erkeğe ulaşabilmek için kaç maddenin geçer not alması gerek bir bakalım. Maddelerde herhangi bir hiyerarşik sıralama söz konusu değildir.
12-1 = On iki koşuldan sadece bir tanesini tutturabilen bir erkek için bu puanlama sistemiyle uğraştığına inanamıyorum. Şimdi kalemi yavaşça bırak ve hızla kaçmaya başla.
12-2 = On iki koşuldan bir tanesine uymasından iyidir, kaçarken hızını yavaşlatabilirsin ama bu arkana dönüp bakman gerektiği anlamına gelmiyor.
12-3 = Gözlerinizi kapatın ve taş devrinden tunç devrine geçişi hayal edin ama siz milenyum çağındasınız. Yavaş adımlarla yolunuza devam edin ve mümkünse yanınızda bu puanlamayı yaptığınız kişi olmasın.
12-4 = Oyma sanatlarıyla bir odundan tarihi bir yapıt elde etmek mümkün, tek sorulası soru el sanatlarına yatkınlığınızın olup olmaması. Şimdi durun ve düşünün; küçük bir odun parçası kendi başına hiçbir şey iken birazcık düzenlemeyle işe yarar bir kürdan haline gelebiliyor, içinizde bir sanatkâr yatıyor olabilir. Durun ve gözlemleyin, bunu yaparken objektif olmaya özen gösterin, eğer zaman kaybı olmayacaksa birkaç kusurunu düzeltir, onu kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bir süre el sanatları çalışmasından sonra bu testi zat-ı muhtereme tekrar uygulayın.
12-5 = Ben küçükken dedem her zaman 'aza tamah etmeyen çoğu bulamaz' derdi. Fazlasında gözüm yok, mükemmeli istemiyorum, ben ara sıra kendi kendimi yesem de olur diyorsanız bu atasözü tamamen sizin için söylenmiş demektir. 'Sabır dünyadaki en büyük erdemlerden biridir.' Tabi karşınızdaki bunu anlayabilecek hassasiyete sahipse. Ön yargılı olma, ışık ne kırmızı ne de yeşil. Sarı ışıktasın dikkatli ol, kontrollü geçiş hakkını kullan.
12-6 = Seven ne yapmaz ki sözünden yola çıkarak seven katlanır, seven kalıptan kalıba girer. Lakin bu maddeler 18 yaş grubu için değil orta yaş dişileri için olduğundan aşkın gözü kör yaşlarında değiliz.
Aşk bas bayağı görüyor işte!
Sakin ol panik yapma, bir şahin kadar keskin görüşlere sahip ol, ilerle.
12-7 = İlişki denilen şey karşılıklı fedakârlıklarla olur, biraz senden biraz benden. Kişileri hatalarıyla kabul etmek büyüklüktür lakin burada dikkat edilmesi gereken tek şey sizin ne kadar fedakâr olduğunuz ve yaptığınız fedakârlıklar sonucu pişmanlıklar duyup duymayacağınıza bağlı. Geriye kalan altı madde sizin için önemsizse yolunuza devam etmenizde hiçbir sakınca yok. Devam et, bekleme yapma...
12-8 = Bu kadarını bulduysan daha fazlasını da isteyebilirsin. Ne olmuş biraz açgözlüysen. Daha iyisini istemek insanoğluna verilen en büyük açgözlülüktür. Aydınlanmak için önce ateşi bulduk, sonra mum yaptık bir coştuk elektriği keşfettik. Elimizdekiyle yetinseydik, hala mağarada ' kardeş bu ateş nasıl yakılıyordu bilen var mı?' konumunda oturuyor olurduk. Daha fazlasını isterken aman dikkat diyorum; evdeki bulgurdan da olmayın.
12-9= İdeal erkek diye tanımlandırdığımız kişilerin oluşturduğu azınlık bu gruba giriyor. Tanımı kişiden kişiye farlılık gösteren ideal erkek; sek bir kahvedir, kadını sabaha kadar uyutmaz. Yahut ota boka karışmayan, anlayışlı, terbiyeli, eğitimli tiplerdir. Olmazsa olmazlarım tamam, sorun yok diyorsanız buyurun eser sizindir.
12-10= Mükemmeliyetçisiniz ama on iki maddeden on maddeyi tutturan birini bulunca alçakgönüllü olacağınızdan eminim. Daha neyin hesaplamasını yapıyorsun anlamadım ki! Al, bas bağrına!
12-11= Tebrikler! İmkânsızı buldunuz sakın kimseye kaptırmayın. Kıymetini bilin.
12-12 = Ütopyaya hoş geldiniz.

31 Aralık 2014 7-8 dakika 9 denemesi var.
Yorumlar