Kendime Öylesine/ Enkazdan Umutlar

Akşam onunla yatıp sabah onsuz kalkıyorsun her gün. Her gece olmayacak dualara amin diyorsun. Ama biliyorsun ki olmayacak gerçekleşmeyecek dualar bu hep böyle kalacak. Sen her gece hayali ile yatarken onun aklına dahi gelmeyeceksin. Sen her gece onun için dua ederken o seni duymayacak. Sen her gece hıçkıra hıçkıra ağlarken onun için o bunun farkına varmayacak. Sen her sabah bir umut ile uyandığında ve yine gece o günün umutsuzluğu ile başını yastığa koyduğun an bunların hiçbirinden haberi olmayacak.

Çünkü o yok.

Olmadı.

Olmayacak.

Bağlanmışsın bir umut kelimesine. Olmayan, olmayacak olan bir şeyden nasıl umut beklersin hala. Yaşamını bir umut üzerine kuruyorsun da umut dediğin şey artık acı veriyor sana. Sen neyin umuduylasın hala. Sana umut vadeden o enkazın altından kurtulmanın vakti geldi çoktan ama sen hala seni enkaza mahsur bırakan umudun kaldırmasını bekliyorsun. Daha nefes alamıyorsun neyin bekleyişi bu. Daha farkında değil o ve sen daha farkında değilsin kendinin ama ölüyorsun. Hem de tutunduğun o umudun yarattığı enkaz altında.

Seni enkazdan o umutlar kurtarmayacak çünkü her bir umudun sana enkaz olacak.

14 Ekim 2020 1-2 dakika 11 denemesi var.
Beğenenler (3)
Yorumlar (4)
  • 11 ay önce

    Ama her enkazdan sonra yeni bir düzen olacak. Tıpkı o kişinin yerini bir başkası aldığı gibi umutlar yine olacak. Ve bu böyle devam edecek... Gerçeği bulana dek.

    Güzel bir denemeydi. Tebrikler şaire.

  • 11 ay önce

    Herkes kendi sevmek hakkını kullanır yaşamda sevmek ya da sevilmek istemek kendimiz içindir oysa ki aslolan sevmeyi ve değerini bilmek değil mi