Sadece Düşünüyorum

Bir sahil kıyısında oturmuş düşünüyorum.Denizin tılsımlı sesi,tenimi yakan güneş, çıplak ayaklarımı kaşındıran kum taneleri sarmış etrafımı. Önümde dipsiz, ucu bucağı görünmeyen,masmavi rengiyle ışıldayan deniz...

Sadece düşünüyorum..Geçmişi,şimdiyi ve geleceği...

Hayatım boyunca hep ders veren, her daim fikri alınan ve tavsiyeler veren ben, şimdi bir deniz kıyısında çıkmazdayım..Bu öyle çıkmaz ki tıpkı ucu bucağı olmayan bir deniz gibi,gönlümü kavuran bir güneş gibi ve ne kadar kurtulmaya çalışsam da asla vücudumdan atamayacağım kum taneleri gibi. O kadar büyük bir çıkmazdayım ki, yazdığım her kelime teker teker beynime saplanıyor ve bitirdiğim her cümle kalbimi deşiyor.

Sadece düşünüyorum..Geçmişi,şimdiyi ve geleceği...

Hayatında hep ders veren ben, şimdi çok büyük bir derse ihtiyacım var. Kimden,nasıl alacağım bu dersi Bu çıkmazdan kim kurtaracak beni

01 Eylül 2020 30-60sn 11 denemesi var.
Beğenenler (7)
Yorumlar (6)
  • 12 ay önce

    Geçmişin artık geri gelmesi imkansız şaire. Onları sadece hatırlayıp haz alabilirsin. Gelecek ise meçhul. Ama siz şimdiyi yaşayabiliyorsanız gelecek zaten aşikar. Karşında gördüğün denizinde elbet bir sonu var değil mi? Hayatta hep ders veren sen olduysan, şimdi dersi verecek olan da inanın hayattır. Çok güzel bir denemeydi, tebrik ederim.

  • Hayata bazen ders veririz bazen de hayattan dersler alırız. Hayata verdiğimiz ders hayatı ne kadar değiştirir bilinmez. Hayatın bize verdiği dersler ise çoğu zaman sarsıcı olmuştur. Düşüncelerinizin güçlü olması ve sarsılmamanız dileğiyle kaleminize sağlık.

  • 12 ay önce

    Düşünüyorum öyleyse varım sözü geldi aklıma :)