Aldatan Ama Mutlu Son

Uzun zamandan beri aşkını saklayan bir kız sevgilisinden tepki bekler fakat istediğini alamayınca kendisi teklif etmeye etmeye karar verir. Çocukla araları çok iyidir görüşürler sohbet ederler ama kız çocuğa fena halde âşıktır. Buluşma teklif eder ve buluşurlar sonra...
Kız: Nasılsın ne yapıyorsun geldiğin için teşekkür ederim çok sağ ol
Erkek: Önemli değil canım ama ne söyleyeceğini gerçekten merak ediyorum nedir bu kadar önemli olan.

(Kız çok heyecanlanır elleri titremeye başlar son bir derin nefes alır ve normal bir ses tonuyla...)
Kız: Sana uzun zamandan beri söylemek istediğim bir şey var ama çok korkuyorum.
Erkek: Ne söyleyeceksen söyle çekinme tamam rahat ol.
Kız: Bak ben sana aşığım tamam mı hem de çok seni seviyorum.
(Çocuk şok geçirir böyle bir şey hiç beklememektedir. Çünkü çocuk başkasına âşıktır ve âşık olduğu kıza teklif etmiş cevap bekliyordur deneme aşamasında bir ilişki yaşamamaktadır şaşkın bir sesle...)
Erkek: Sana nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum ama ben başkasına aşığım ve biz çıkıyoruz deneme aşamasındayız gerçekten üzgünüm.
(Kız yerin dibine girer gözlerinden yaşlar damlamaktadır aynı zamanda da sinirlenmiştir gözyaşlarını tutamamaktadır ağlayarak...)
Kız: Peki kim bu lütfen göster onu görmek istiyorum kim ne olur göster.
Erkek: Elbette ama uzaktan gösteririm gel gidelim.
(Kızı âşık olduğu kişinin yanına götürür ve uzaktan gösterir buruk bir sesle kıza)
Erkek: İşte benim sevdiğim kız bak orada duruyor işte. Ben gerçekten üzgünüm lütfen.
(Kız çocuğun lafını keser dayanamaz çünkü onu 2 yıldır seviyordur ve okulda evde hep onu takip etmektedir böyle bir şeyi kaldıramaz ona sarılır ve ağlayarak)
Kız: Ben seni çok seviyorum unut onu ben seni çok mutlu ederim tamam mı seni seviyorum hem de herkesten ve her şeyden daha çok seviyorum.

(Çocuk şaşırmıştır aslında o da üzgündür ama ortada sevdiği kız vardır ve ihanet edemez kıza döner ve...)
Erkek: Beni bırakır mısın sevgilim görecek lütfen. Bak böyle bir şey imkânsız ben onu seviyorum seni değil. Ben seni sevmiyorum sevemem de çok üzgünüm seni sevmiyorum.
(Kız resmen şok geçirir ağlamaktan gözleri kan çanağına döner. Onu bırakır ve arkasını dönüp evine gider günlerce ağlar yemeden içmeden kesilir bir kaç gün sonra okula döner ve sevdiği çocuğu kızla yan yana görür. Daha fazla tahammül edemez ve kendi sınıfına döner. Çocuk ise sevgilisiyle ilişkisi devam etmektedir ama kız onu kullanır daha sonra ilişki biter çocuk aldatılmıştır sevgilisini başka erkekle yan yana görür ve yıkılır. Eve gider geceler boyu ağlar ve kendine kızar sabaha kadar uyumaz hatta bir ara içkiye başlar kendi kendine...)

Erkek: Allahımmm Allahımm ne kadar salak biriyim ben ne kadar salak biriyim bir gülü soldurdum Allahımmmm...
(Ağlayarak bu sözleri sözler bir gece hastaneye kaldırılır ve rüyasında kendisine âşık olduğu söyleyen kızı görür beyazlar içinde ona gülümsemektedir. İyileştikten sonra o kızı bulur ve izler bir gün yolunu keser ve ona...)

Erkek: Merhaba ne yapıyorsun konuşabilir miyiz?
(Kız sert ve kızgın bir sesle...)
Kız: Ne konuşması ya sen neden bahsediyorsun? Hain sen beni aldattın pislik başkasına gittin ya ********.
Erkek: Bana bir dakika verir misin lütfen sadece bir dakika.
Kız: Git buradan defol seni görmek istemiyorum.
(Kız ilerleyerek yoluna devam eder çocukta arkasından takip etmektedir yalvararak buruk bir sesle...)
Erkek: Lütfen beni dinler misin dur artık tamam mı bir dur lütfen.
Kız: Senin neyini dinleyeceğim? Seni sevmiyorum dedin ben başkasını seviyorum dedin sana sarıldım sana yalvardım ama sen bir başkasına gittin senin daha neyini dinleyeyim.

Erkek: Biliyorum hatalıyım ve Allah cezamı verdi işte değerini şimdi anlayabildim aşkım.
Kız: Aşkım mı? Sen neler saçmalıyorsun hııı aldatıldın tabi şimdi bana geliyorsun ben oyuncak değilim tamam mı git artık sevmiyorum seni.
(Çocuk yıkılır ama kızın peşini bırakmaz oldukça karalıdır kızı sağ omzundan yakalar ve kendine çevirir iki elini kızın omzuna koyar mavi gözleri onun kahverengi gözlerine göğün toprağa kilitlendiği gibi kilitlenir çocuğun gözleri yaşlı bir şekilde...)
Erkek: Canım bir tanem bu eller onun kine değmedi canım yemin ederim ki değmedi sanki zevki sefa yapmışım gibi konuşma lütfen. Ben âşık olmadım, hata yaptım canımın içi. Ben bir gülü soldurdum zakkuma tutuldum ve zehirlendim. Hem de fazlaca çektim ben cezamı geceler boyu yoğun bakımlarda çektim her gün kafa mı duvarlara vurdum ben aşkım ne olur affet beni.

(Üzgün ve duruk bir sesle kız konuşur)
Kız: Affetmek mi? Sence bunu nasıl yapabilirim haa? Söyle bana kim affedebilir sen olsan affeder miydin?
(Çocuk kızın aklı olduğunu bilir ama o da çok pişmandır. Bir gece sinir krizi geçirmiş ve bileklerini kesmiştir onun yara izleri hala bileklerinde durmaktadır kollarını sıvazlayarak kıza döner.)
Erkek: Elbette bunu yapmanı bekleyemem seni ağlattım üzdüm soldurdum seni ama bende cezamı çektiğimi düşünüyorum. Tamam, süründür beni işkence yap, peşinden koştur. İste senin için öleyim ama bana git deme ne olur bırakma beni. Senden sadece bir şans istiyoru sadece bir şans.
Kız: Bak düşüneceğim, düşünmem lazım tamam mı bunu yanlış anlama seni daha affetmedim.

(İkisi şehrin ortasında ki meydanda buluşmaya söz verirler ve ayrılırlar. Kız durumu arkadaşlarına anlatır. Arkadaşları kıza ‘Sana yaptıklarını unutma yalvarması bir şey değiştirmez seni ağlattı yıktı şimdi de onu unutmak için sana geliyor sakın affetme' arkadaşları onu böyle doldurur ertesi günü gelir. Çocuk sabah erkenden kalkar bir gül ve bir yüzük alır yazdığı bir dörtlük şiiri de ezberler ve meydanda ki buluşma yerine gider öğle olur kızı da görür. Kız ise plan yapmıştır çocuğu kabul etmeyecek onun konuşmasına fırsat vermeden kendisi konuşup bu işi bitirecektir ikisi karşılaşır.) Erkek: Merhaba geldiğin için teşekkür ederim kalbimin sahibi.

Kız: Bak böyle konuşma tamam mı seni daha affetmedim affetmişte değilim. Ben...
(Çocuk kızın lafını keser sağ dizinin üstünde kızın ellerini tutarak sakin ve duygulu bir sesle...)
Erkek: Güzelliğini göremeyecek kadar aptalım,
Sensiz sadece nefes alabilen bir canlıyım
Bu güzelliğin için canımı vermeye hazırım
Benimle evlenir misin pamuğum ben sana aşığım.
(Meydanda herkes onlara bakmaktadır kız çok utanır çocuğun ise umurunda değildir. Yüzüğü kızın sol elindeki yüzük parmağına takar ve arka cebinde sakladığı gülü çıkartır eli kan içindedir çünkü gülün dikeni batmıştır ama kanlar fazladır. Gözlerini gözlerine diker sıcak bir tebessümle kıza...)
Erkek: Üstünden tut orası dikensiz. Eee gülü seven dikenine katlanırmış.
(Çocuk iki dizinin üzerinde onun ellerini tutarak)
Erkek: Güzelim beni affeder misin benimle evlenir misin ne olur affet beni canım yoksa yemin ederim öldürürüm kendimi cenazemi görmek nasip olur sana.
(Kız onun mavi gözlerine derin derin bakar bu arada etraftakilerde onlara bakmakta fotoğraflarını çekmektedirler kız çocuğa bakar ve masum bir sesle...)
Kız: Ayağa kalk lütfen ayağa kalk.
Erkek: Tamam.

(Ayağa kalkar ikisinin de kalbi göğsünde çıkacakmış gibi atar kız saçlarını arkaya atar gülü koklayarak masum sesiyle...)
Kız: Evet kabul ediyorum. Ama bundan sonra bırak kadını kızı başkasını seni bir dişi sinekle de görsem ben öldürürüm seni anladın mı oyarım gözlerini bir daha kimseyi göremezsin.
Erkek: Asla aşkım asla bir tanem. Başkasına bakmam senden başkasına bakarsam sensizlik benim cezam olsun aşkımm sen öldür beni ölümüm senin elinden olsun canım.

(Okuldan mezun olduktan sonra nişanlanır daha sonra görkemli bir düğünle evlenirler. Çocuk bir daha asla başkasına bakmaz beraber gezerken aşkını iyice sarar ve onun gözlerine bakardı. Başka birini gördüğünde kafasını çevirir ve bakmazdı. Hatta bir ara işi daha da abartarak küçük bir kamera alır ve gün içinde yaşadıklarını kaydeder. Aralarında bir daha ihanet olmaz ve birbirlerini delice severler..)

Sami Arlan

Yorumlar
  • Henüz yorum yazılmamış