Annen baban gidiyor uyan

Babası herkes gözünde bir zalimdi, kim bilir ki içinde bir yürek oldugunu.
Sevemez derdi babam beni, halbüki babası onun için dağları delmişti,.. O bilmezdi... Evlat ve anne bana üçünün çok farklı görüşleri vardır... Babalar annelerden daha düşündün oysaki evlatlarına. Kim bilir ki anne babanın değerini insan ne kadar da nankör olmuş. Zalim diye düşündüğü babasıydı Meger o şefkati ile dünyaları evlatlarına adarmış. O bir baba idi. Zalim deyip geçmeyin babanıza. Size bir şey söyliyeyim mi seninde bir gün annem baban ölecek! Ne yapıyorsun sen şimdi? Annen seni dokuz ay taşıdı ya sen? Sen ne yapıyorsun öf anne banane mi diyorsun? Bir gün onları kaya etiğin zaman düşersin dizlerin üstüne. O zamanda oflarsın!!! Acıdan offf dersın. Yemekten mi memnun değilsin git getir o zaman. Çay mı istiyorsun git sen bir kere annene yap!
Farkında değilsiniz anne babanız ellerinize bakıyor; " biz o kadar büyüttük evlatlarımız bize ne vercek?" Hakketen siz ne vereceksiniz anneniz e babanıza. Dert demi? Bence daha çok üzmeyin onları... Anne yüreği farklıdır ama babanın yüreği daha da farklıdır. Hayatınıza keşke koymayın. Iyi ki deyin ! Keşke anneme bunu bunu deseydim babamdan değil ben ona para getirseydim. Demeyin iyi ki ben anneme iyi söz bıraktım iyi ki babama zorluk vermedim deyin. Oturmayın kalkın!!! Ölmeden önce uyanın. Zaman daralıyor """"
Annen baban sana sevgisini göstermemiş olabilir ama sen sevgini göster.., unutma onları bir gün sonsuza dek kaybedeceksin! Sadece bir toprak göreceksin... Özleyeceksin. Hasretlerinden çiğerlerin yanacak... Anne babamın gözü açık gitmesin . Ölmeden önce uyan be kardeşim .

Hasret Ekinci

Yorumlar
  • Henüz yorum yazılmamış