Beyaz ve Siyah

Neydi bunlar? Bu siyah ve beyaz  güllerde neyin nesi? O kadar çoklar ki sayılamaz derecede. Etrafı merakla süzerken karşıdan sivri burunlu, göz altları içine çökmüş, biraz kambur yaşlıca bir adam geliyordu.

-Sen hangi gülsün? 

Boş boş adama bakarken küçük bir tebessüm yayıldı dudaklarından. Korkudan mı yoksa ortamın garipliğinden mi  bilemiyorum konuşamıyordum.

-Sana göre namus nedir?

Neden sorduğuna anlam veremedim ama en sonunda bir cevap verdim.

-Karakterdir.

Tek cevaptı.

-Bu gördüğün çiçeklerin her biri bir insana ait. Namusları hakkında bilgi veriyor. Siyah güller, namus deyince aklına kadından başka hiçbir şey gelmeyenler. Beyaz güller, karakteri düzgün olanlardır. İnsanlar namusu çok yanlış anlıyor. Namus sadece bir kadının vücudu değil hatta en son akla gelmesi gereken şey bu.

-Sen insan değil misin?

-Ben sizlerin gül bekçisiyim.

-Peki burası neresi?

-İnsanların kalpleri.

-Bana namusu açıklar mısın?

-Sizler hiç fahişe bir kadına sormadınız değil mi? Sen neden buradasın? Ne oldu sana? Kim itti bu çukurun içine seni? Sorulmadı! Sorulmadığı gibi namussuz damgası vuruldu alınlarına.            İşte onların bazıları vardır beyazın en saf rengi güldür.

Siz hiç tecavüz edilenlere sormadınız değil mi? Nasıl acı çektin? Ne kadar bağırdın? Birde sorulmadığı gibi bazıları onları namussuz saydı. İşte o kadınlar beyazın en temizinden güller.

-Peki siyah güller hangi insanlar?

-Onlar siyah olduğu gibi dikenlidir. Onlar karakter yoksunudur. Onlar evine para getirmeyip kumar oynayanlardır. Onlar kendi karısına bakmayıp elin karısına kızına bakanlardır. Onlar evli bir kadın veyahut adamla beraber olanlardır. Onlar(kadın,erkek)  namusun bir tek kadında olduğunu düşünenlerdir.

-Onlardan nasıl korunabiliriz peki?

-Korunamazsın. Onlar sana her şey yapar ama senin kalbine etki etmezse rengine de etki etmez.

-Bütün siyah güller erkek mi?

-Hayır tabiki kadınlarda da siyah gül vardır.

-Benim gülüm nerede?

-İçinde.

-Peki rengi ne?

-Gri.

-Neden farklı benimki?

-Senin gülün o kadar güzeldi ki siyah güller kıskançlıklarından seni yoldan çıkarmaya çalıştılar birazda başardılar. Her şey senin elinde tekrar en parlak güllerden olabilirsin.

-Nasıl başarıcam bunu ben?

-O gün gelecek sabırlı ol.

-O gün ne zaman?                               

...

-Gitme beni de  götür. Gülümü sakın yalnız bırakma acıtmasınlar canını. Korkuyorum ben gitme!

-Korkma ALLAH senin, hepinizin yanında. Sen kendi dünyana geri döneceksin, uyanacaksın...

28 Şubat 2021 2-3 dakika 4 öyküsü var.
Beğenenler (2)
Yorumlar