O muydu

Adam yorgun düşmüştü okumaktan, artık yaşını almıştı usulca bıraktı kitabı elinden. Gözünü kapadı eski günler geçti bir an. Usulca uzandı bir yudum su aldı bir ah sesi duydu sokak.

Dar sokaklı bir yerden tutmuştu evini öyle lüks te değildi. Yanyana kondurulmuş sıradan evler ama eski çok eski yıllardan kalma film setlerini andırıyor du kaldırımları hala taştan sokakların da çocuk cıvıltıları, satıcılar sesleniyor. Sanki 80'lerden kalan bir hayat.

Oysa bir kaç yüz metre ötede şehrin göbeğinde göktelenler yüksek binalar arabalar insanlar kalabalıklar.

Sokaktan çocuk sesleri geliyor kadınlar konuşuyordu bardağını bıraktı kenara ne için gelmişti bu şehre. Bu sırada kaldırımlarından tiz bir topuk sesi geldi. Sonra çocuklara bir serzeniş duydu. Tanıyordu bu sesi yıllar öncesinden. Onun için geldiği şehirde ilk defa duyduğu sesmiydi. Kalktı minicik perdeyi araladı. Sesin sahibesi uzaklaşmıştı biraz görünüyor du dar sokağın ortalarında. Titrek elleri gözüne gitti gözlüğü taktı baktı baktı. Saçlarından tanıdı yıllara rağmen hala aynı sahibinin olmazsa olmazı takıntısı aynıydı birden dilinden bir sözcük döküldü..... ...döndü baktı kadın sokağa bir yüz minik pencerede o muydu. ...

Hüseyin Özüpekçe

Yorumlar
  • Henüz yorum yazılmamış