Tarihin En Komik Savaşı

Köleliğe karşı başkaldırıldı. Ve sonucun da bir anlaşmaya varıldı. Kazanan köleler yeni Özgürler ordusunu oluşturdular. Düzenin işleyişinde ise bazı değişikliklere gidildi. 

Artık prangalı köleler olmayacaktı. Üniformaya geçildi. Ardından kölelere konuşma hakları getirildi. Artık şikayetlerini dilekçeyle ifade edebileceklerdi. Ve zindanlardan beraat edildiler. Artık ofisler de ve daha yüksek katlı konforlu yapılarda zaman geçirebileceklerdi. En önemlisi ise yeni Özgür köleleri artık tüccarlar ve krallar seçmiyor aksine köleleri onları buluyordu. Hatta iyi bir köle olmak için tüm marifet ve hünerlerini büyük bir şov ve şaklabanlıkla sergiliyorlardı. 

Orduların gülmekten öldüğü bu savaşta tarihte kan akmayan fakat en fazla insanın öldüğü tek savaştı bu şüphesiz. "

25 Nisan 2021 30-60sn 4 öyküsü var.
Beğenenler (6)
Yorumlar (3)
  • 8 gün önce

    Şekil değiştiren, isim değiştiren ama özü aynı bir kölelik sistemi. Duyarlı yazınızı kutlarım, sevgiyle.

  • 8 gün önce

    Beyaz yakalı köleler ve mavi yakalı kölelerde denilebilir aslında, sadece efendilerin ellerinde fiziki olarak can acıtıcı aletler olmasa da yine de ruhlar derinden yaralanıyor. Kapitalizmin çarkları dönsün yeter ki o çarkların arasında milyonlar ezilmiş, un ufak olmuş, kalantorların hiç umurunda olmaz, ezilenlerin yerine, telef olanların yerine mutlaka yenileri gelecektir... Ufak bir eleştiri, konu güzel başlıkta keşke acele etmeseydiniz daha da uzun yazılabilirdi değişik fikir salınımları da eklenerek yazı daha bir cazip hale getirilebilirdi... Kutlarım yine de ...

  • Çağdaş köleliğe güzel bir atıf olmuş. Tebrik ederim Makrun Bey. 🍀