Tikler

Evet bugün o malum gün. Eli ayağı titrerken annesinin neden bu kadar ısrar ettiğini düşündü. Bazı tiklerim olabilir ama önemli olan bu değil annesinin biliyor oluşuydu. Ya sorarsa doktora ne yapardı kız, nasıl bakardı annesinin yüzüne! Kardeşinin odaya girişiyle düşüncelerden sıyrıldı. Ne kadar stresli olduğunu bilmezken kardeşi bir şey soracak korkusuyla odadan bir hışımla çıktı ama sesini duydu. Bizden sakladığın  bir şey mi var?

Ne diyecekti, hepsi senin yüzünden oldu diyebilir miydi? Sahi kimin yüzünden oldu? Dalgaya vuracakken yalan söylediği gözlerinden anlaşılır diye hazırlanmaya gitti.

Geceden beri neler söyleyeceğini düşündü. Kolay olur deyip uykunun kollarına gitmişti ama şimdiden pişman oldu. Hazırlanıp otobüse bindiler. Allah'tan maske vardı da  dudaklarının titremesi görünmüyordu. En sonunda varıldı. Doktorun kadın olması ve yüzündeki sevecenlikten rahatladı biraz. Su içe içe içi dışına çıkmasa bari. Sorular geliyor; adın ne vs.

 Bana kendinde bahset. Nelerden hoşlanırsın, hangi okulda okuyorsun? Klasik sorular bitince

ben...Dilim tutuldu. Nasıl söylesin o tiklerin sebebini ki. Şehrin kavurucu sıcaklığına rağmen üşüyordu. İlk bir söz ile başlandı o da güvenerek başladı. Doktoru karşısında merak ve üzüntü ile gördü. Belki bir göz yanılması ama o da ara ara titriyordu, acaba kendimden mi bulaştı?

Anlattı ama anlatamadığı çok şey vardı, belki saçma bulur diye sustu. O orada bir daha ölüşünü hissettim, görmedim ama içtenliğimle hissederim ve bir şey daha hissettim gidip küçüklüğüne ve birkaç ay önceki haline sarılmak istedi... 


07 Şubat 2021 1-2 dakika 3 öyküsü var.
Beğenenler (2)
Yorumlar