Hakkında
Atiye DANIŞ ( Öz geçmişi)


Siyaset, ekonomi, toplum bilim içerikli etkinlikleri ile 200 'e yakın makale ve araştırmaları ile tanınan Atatürkçü yazar; Türkçenin (dil) bağımsızlığı için gösterdiği çabalarıyla medya da yankı buldu. Uyuşturucu, madde bağımlılığı, sokak çocukları üzerine Bakanlık ilgili Komisyon Başkanı ile yaptığı ortak çalışmaların sonuçlarını TV canlı yayın programlarında kamuoyu ile paylaştı.
Misyonerlerin ülkemizde gösterdikleri faaliyetleri Hıristiyanlığın, Müslümanlar üzerindeki hızlı yapılanmasını birçok kilisede bizzat aralarında yaşayarak belgeleyip; Ulusal ve yerel basınla paylaştı. Hıristiyanlığın yayılmasında, Türklerin misyoner olarak görev yapmaları yazarı en çok üzen konulardan biri olmuştur. TBMM ilgili Yasa komisyonlarına, her defasında birçok önerilerde bulunmuş olup; Yararlılık gösteren çok yasada etkin rol oynamıştır.75.yıl / 80.yıl tabelalarının değiştirilmesi, kolluk kuvvetlerinin yaygınlaştırılması, gözaltında bulunanlara Psikiyatr ve Sosyal Hizmet Uzman desteği sağlanması bunlardan bazılarıdır.
Edebiyatın her dalından eserleri çeşitli sanat dergilerinde-antolojilerde-gazetelerin ilgili sayfalarında-ansiklopedilerde ve de kaynak gösterilen kitaplarda yayımlanmıştır. Ortak yayınlanan
Vatan Kokusu-Aşka Dair-Şiirsel Düşler vs. kitaplarının yanı sıra; İlk kitabı olan "Mangal Ateşinde Hazan"10.baskı yaparak serbest şiir anlayışında hak ettiği yeri bulmuştur.
Halen birçok Edebiyat Kültür Sanat-Siyaset sitelerinde ve de Ulusal Basında yazmakta olan Yazarın en temel dileği temiz toplum/temiz siyaset ahlakının yaygınlaşmasıdır.

Evli / Adlarına NEFESİM dediği iki çocuk annesidir.
Şiir Hakkında
Ben ve Ben
Favori Sözü
Gül Dalında Hazan...