Bir Mayıs Tüm emekçilere kutlu olsun

İş, Emek ve Emekçi Bayramı Tüm Emekçilere kutlu olsun, Sayın Emekçi arkadaşım, Öncelikle Emek bayramın kutlu olsun.Yıllardır emekçinin hakkını arayan birisi olarak, Bir mayısın Emek ve emekçi açısından önemi büyüktür.

Yalınız, Bayramlar ve dayanışma günleri Özeliğini kaybetmeden aslına uygun olarak kutlanırsa önemi ve vermek istediği mesajlar daha de net anlaşılır sanırım. Amacının ve gayesinin dışında yapılan kutlamalar ise sevgi yerine tepkiyi çeker, bir bayram bir siyası gurubun ve bir örgütün kendisinin reklamını yaptığı bir toplantı yeri oluyorsa bu bayramlıktan çıkıp o siyasi kuruluşun yada ideolojik örgütün Propagandada yerine döner ki buda, Emek adına ve emekçi adına hiç bir şey kazandırmaz. Emek adına yapılan toplantıların amacı, Emeğin ve Emekçinin sorunlarını dile getirmektir, Halk ve emekçi adına Halka zarar vermek yada bir başka emekçinin ekmek teknesine zarar-verme , Emek ve emekçi adına üzücü bir gelişme ve olaydır kabullenilemez. Kavga ve kargaşa ortamında hiç bir şekilde İşçinin, Emekçinin sorunları dile gelmez ve getirilemez, zaten ortalığı karıştırmak isteyen kişi yada kişiler pusuya yatmış sırtlan sürüsü gibi beklemekte, Her kargaşa ortamı bunların işini kolaylaştırır. Bu Bir mayısta ben şunun olmasını İsterin, İşçi Temsilcisi Olan Sendikalar, Siz değerli Emek sınıfının kaybedilen haklarının kazanımı doğrultusunda tüm işçi ve emekçilere bilgi vermesini isterim, Kaybedilen ve gasp edilen Hakların ( Onurlu ) Basın aracılığıyla duyurulmasını isterim ''Yoksa Kavgayı'' her zaman yapıyoruz yada birileri halkın ve çocukların gözleri önünde herkesin evinin içine girerek yapıyorlar da zaten yapılan kavgalardan edilen küfürlerin bir faydasını-da bulamıyoruz, ancak hayat zaten kavga, Mücadele demek değilimi, Sayın İşçi kardeşim.

Senin Sendikalaşma ve Örgütlenme Hakkın elinden alınıyor. Çıkan Kargaşa ve Kavga ortamında bunu nasıl anlatacaksın, kime dinleteceksin, anlatsan bile senin haklı davanı yapılan kavgalar ve çıkarılan kargaşa içerisinde kimden destek bula bilirsin. Bu Terör örgütü yandaşları sanki birilerinin fedaisi gibi davranıp esasen senin haklı davanı savunmana engel oluyorlar. Bir düşünün sokaktaki İnsan İşçiler haklı demesi gerekirken seninin bayramını ve dayanışma gününü karartan gurup çıkıp halka zarar veriyor diyor-ki ben bunu siyasi iktidara karşı yaptım diyor aklınca ama en büyük zararı sana veriyor, Halk desteği senin yanından çekilip gidiyor ve deniyor ki, Bunlar hak arama mücadelesi değildir bunlar Hak arama adı altında Halka ve Millete zarar vermek için yapılmış düzenlemelerdir diyorlar, İşte sen yalnız kaldın, Senin hakkını aradığını söyleyenler senin kaybolan hakların hakkında hiç bir şey söylemeden ve anlatmadan toplanılan yerden dağılıp gidiliyor.

İşin Özü Şudur Emekçi Dostum. Sen Sendi kana Şunu diye biliyorsan, Benin hakkımı savunun ve benim sorunlarımı dile getirin diye biliyorsan davana sahip çıkmış olursun, yoksa seni kullananların idealleri ve istekleri doğrultusunda meydanları doldurup dağılan bir insan topluluğu orak kalırsın. karar senin. Ben bu İktidarı sev-mi-yo-rum, ANAP - la başlayan emek gasbı hız kesmeden devam ediyor, Senin Bunları geri alman için senin bilgilenmen lazım gelir sen bunları bilmesen seni temsil edenler de kuru gürültülerle seni oyalarsa bu şayet seni soyan ve patronlara hizmet eden Siyasi İktidarın gayesine hizmet etmiş olursunuz. Senin Bayramın Bayram Olamaktan çıkar acı ve kaybedilmiş haklarını almak yerine bazı kazanılmış olan haklarını da kaybederek keder dolu bir gün olur. Tekrar Bir Mayıs İşçi Bayramı Ve Emek ve emekçi bayramı Kutlu Olsun. Ben Sendikal Faaliyetlerde bulunan ve Önce kendi Hakkımı Sonrada Senin Hakkını arayan bir Emekçiyim.Yani Senin Dostunum, Her Şey Sende Başlar Sende Biter, Haklı davanı haksız yapma, Halk desteğini alamasanız davanıza katkınız olmaz. Sevgiler ve Saygılar, Sevgimiz İnsanlara ve Emeğidir. Saygımızda Emeğe ve İnsanlaradır.

30 Nisan 2020

30 Nisan 2020 3-4 dakika 51 denemesi var.
Beğenenler (1)
Yorumlar