Kuyruğuna Basmak

Bir işi veya hayali başarabilmek için şunlar gereklidir:

*Öncelikle kendinizle barışık olacaksınız ve kendinize inanıp güveneceksiniz.

*Sistemli ve düzenli bir çalışma programı hazırlayacaksınız.

*Sizi çekemeyenler, kıskananlar, yetersiz bulanlar ve yolunuzdan çevirmek isteyenler olacaktır, yapmanız gereken tek şey bütün bunlara kulaklarınızı tıkayıp yolunuza devam etmek.

*Yardım almak. Bu profesyonel kişilerden olabileceği gibi o alanda ün kazanmış tecrübeli saygın kimselerle sohbet etmek veya onların başarı hikayelerini okumak da olabilir.

*En önemlisi ise sabırlı ve kararlı olacaksın, yaptığın her şeyi sadece ve sadece kendin için yapacaksın.

İnsanların gerçek yüzlerini kuyruklarına basmadan anlayamazsınız,sizler de sevdiklerinizi test edebilirsiniz; kırmadan,bağırıp çağırmadan,taşkınlık çıkarmadan.Böylelikle arı kovanına çomak sokmuş olursunuz çünkü insanlar sarhoşken ya da öfkeliyken içlerini daha rahat dökerler.Duymak istemediğiniz sözleri duyduğunuzda canınız sıkılabilir fakat gerçeklerle yüzleşmek yürek ister.

Benim de çalıştığım bu işletmede bir hedefim elbette var,herkesin olabilir doğaldır.Çalışma esnasında görevli şef-şaka da olsa-şakanın yarısı ciddidir,bazı sözler sarf ederek safını belirlemiş oldu,güçlünün yanında yer alanlar güçsüze yük,güçlüye toz gelirmiş.

Neymiş,üstlerle uğraştığım için terfi alamayabilirmişim,demek ki ona sorulsa onay vermeyecek ve:

"Sizlerle az uğraşmadı."diyerek akıllarını karıştıracak.Ayrıca kimsenin ne kuyusunu kazdığımız oldu ne ayağını kaydırdığımız.

Atalarımız ne güzel demiş it iti ısırmaz diye,bana destek verecek değildi ya...

20 Eylül 2023 1-2 dakika 84 denemesi var.
Beğenenler (3)
Yorumlar