Ölmüşle Kıyas..bir yazı konusu düşünüyorum anlı şanlı değil..Kalbimin kaldırabileceği ölçüde beynimin izin verdiği miktarda ruhumun hâline uygun düzeyde//fakındaysanız her koşulda bir 'birim' ifade ettim cümlemin içinde ? ve bitiriyorum bilimsel tarifini merkezi biyolojik-kimyasal sistemimin,fizikseli de dahil ederek/kurtuluyorum meditasyondan büyülenmişlikten kısaca 'kimin eline düşerse patlayacak' serseri mayın olmaktan ve istemiyorum kimsenin düşünmesini -hiç- şeyleri//ben gibi !

Bir diş çürüğünün,ağız kokusundan ağrısına sindirim sisteminden psikolojik etkilerine hatta tüm bedeni blokajına dair bilgiler mevcuttur,hem bizzat yaşanarak tespit edilmiştir-değil mi !?

''Diş kadar ömrü vardır insanların'' ! deyimini ben buldum dersem tanımadığım piri'ne ayıp olur ? yani sahibi yoksa benimdir :)

Buradan bölgelere ve yöresel yemeklere gelecektim-neye,nelere aracı-vesile oluyorlar sualiyle.

Evet,herşey 'mecazen' sindirim sisteminde başlıyor//ve bitiyor (hemfikir olmayan okumasın :)

Annesinin yaptığı tüm yemekleri severek yiyemez insan ki doğal olanı da budur..

Bu ülke tamamının yöresel lezzetlerini ! saysanız binlerle ifade edilir (nuh tufanı gibi) O nefaseti dillere destan Aşure olurduk isteğimizle farkında olmadan seve seve aş komşusu-kardeşi-dostu gerçek ideal olanına yaklaşırdı toplumun tamamı-veya hiç olmadı// kalan sağlar bizimdir !? fakat huzur,gönül rahatlığıyla ve özgürce belirlerdik geleceğimizi//yani ''toplum-halk kendi kendini idare eder yönetirdi'' demokrasi gibi..

''Cumhuriyet bizim her daim ağrıyan çürük 20 yaş dişimiz'' bu benim hür-özgür fikrim,kimseden duymadım alıntılamadım benzer fikirler elbette vardır,çoğunluk olsaydı çekilirdi Diş biterdi o kronik ağrı..

Kim diyor tabular yok diye ? anayasa mı ? sokakta (her ân ne yapacağını bilmediğiniz-ki ben de potansiyelim) sıradan insanlar mı ?

(kes vur öldür patlat kadın çocuk erkek-bitmiyor depresyon panik-kaos,caddelerde cesetler istiflenmiş )

Sosyal medya alıntısı ; ''Sigara dumanında boğulan ve içki sofrasından kalkmadan bu koca ülkeyi yöneten lider kadar olamadınız..sigara alkol kullanmadığınız halde'' ?! diyordu Mal ergenler veya troller ve veya fetö kriptoları bot-sahte hesaplar //doğruluk payı var mı sizce  ?  bence yok çünkü ölmüşle kıyas ''aptal çocukların eğlencesidir''..Çetin Örnek

Yorumlar
  • Henüz yorum yazılmamış