Tehlikeli Salgın

Ülkemizde uzun yıllardan beri görülen ancak ne önlenebilen ne tedavi edilebilen,vaka sayıları açıklanamayacak boyutta olan ve hiçbir bakanın açıklamaya cesaret edemediği bir salgın var hem de salgınların en hırçını bence.

Baş ağrısı,gögüs ağrısı,nefes darlığı,halsizlik,ishal,koku ve tat alamama,öksürük,eklem ağrısı,aşırı yorgunluk hissi gibi semptom gösterenler hepimiz biliyoruz ki korona belirtisiydi;test yapılırdı,test pozitif çıkınca karantina süreci başlardı.Çeşitli önlemler alındı tabi;maske,mesafe,hijyen üçlüsü hayatımızda unutamayacağımız bir üçlü oldu,düğünler yasaklandı,okullar kapatıldı,belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi,lokanta,berber,çayocağı gibi işletmeler kapatıldı.Eve kapanmanın avantajı olduğu kadar dezavantajı da oldu,yasakların ne kadar etkili olup olmadığı konusu hep tartışıldı hem uzmanlar tarafından hem halk tarafından.

Ama bu salgın çok tehlikeli,işin kötü yanı ise kimse bunun farkında olmaması,burnunuz akmıyor örneğin,hapşurmuyorsunuz,yemenizde ve içmenizde de sorun yok ama tehlikeli.

Salgının belirtileri şöyle, bu yazıyı okuyanlarda bunlar yoktur umarım:

-Namazsızlık

-Herşeye küfür ve isyan.

-Mutsuzluk ve aşırı tatminsizlik,

-Elindekilerle yetinmemek,

-Şükürsüzlük ve sabırsızlık,

-Eşyalara insanlardan fazla değer verme,

-En önemlisi de fani olan bu dünyayı baki olan ahretine değişme.

"Mutlu değilim,ben mutlu olamıyorum," evli,bekar,genç,yaşlı,erkek,kadın herkesin ağzında sakız olmuş sanki, memmuniyetsizliğin temel nedeni sizce ne olabilir?

İnsan neyin peşinden koşar;paranın,makamın,aşkının,başarının ve huzrun,bunları elde ettiğinde ise mutlu sona ulaşır mı,koskoca bir hayır.Çünkü elde edebilmek için bedel ödemek gerekir,diyelim mi elde ettiğiniz,yeter mi,o da yetmez,elde tutabilmeniz gerekir,hiç de kolay değil.

Dağın zirvesi hep rüzgarlıdır...

Tez zamanda bu salgından tüm halkımız inşallah kurtulur,bu güzelim dünyayı cennete çevirmek hepimizin görevi ve ödevi olmalı.


Herşeyi yapabilirsiniz,herşeyi başarabilirsiniz fakat insanları anlayamazsınız.

06 Temmuz 2022 1-2 dakika 31 denemesi var.
Beğenenler (3)
Yorumlar (1)
  • 32 gün önce

    Ne güzel bir konuya değindiniz sayın Hüseyin bey, onca pandemi v.s ile uğraştığımız bir kaç sene... Asıl hastalığın temeli bu, bünyeye sağlam bağışıklık kazandırmak için bol bol vakitleri tazelemeli... Kutlarım,değerli ve anlamı satırları. Sevgiyle...