1 Mayıs

Yıllar su gibi akıp geçiyor,"bunu nereden anlıyorsun,"diye soracak olursanız cevabım şu olacaktır:

"Anılarınız bir mıh gibi çakılmışsa yüreğinizin derinliklerine ve her geçen gün onun acısını hücrelerinizde hissediyorsanız,o anları bir daha yaşayabilmek için yanıp tutuşuyor, tüm servetinizi vermeye hazırsanız zaman geçiyor ve yaşlanıyorsunuz demektir.Anılar yaralar..."

Okuldan yeni mezun olmuşum,cillop gibi delikanlıyım o yıllarda,taşı sıksam suyunu çıkartırım,hiçbir şeyden korkmuyorum,özgüvenim tam gaz,yorulmak nedir bilmiyorum,her işi yaparım diye düşünüyorum yeter ki iş olsun.

İlk işe 2006 yılının 1 Mayıs günü başladım,eniştemin arkadaşı vardı o yardımcı olmuştu sağolsun,birkaç evrak istediler götürdüm.

Gençlik işte at gibi bir o yana bir bu yana koşturuyorum hem de ilk defa maaş alacağım için heyacanlanıyorum asgari ücretle girmiştim işe.Akşama kadar temizlik yapıyoruz,üstümüz başımız toz duman içinde,el arabalarıyla bir yerden bir yere moloz taşıyoruz,aradan iki veya üç hafta geçmişti ki mutlu sona ulaştık.

Bugün 1 Mayıs ve aklıma bu anım geldi hem ölümüne çalışmıştım hem sigortaya girişimi yapmadıkları için çok üzülmüş hem de iki haftalık ücretimi alırken azar işitmiştim.

Emek en yüce değerimizdir,emeğin olduğu yerde iş,işin olduğu yerde yaşam vardır;alın terimiz iffetimizdir,bu vesileyle tüm kardeşlerimizin 1Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

01 Mayıs 2024 1-2 dakika 427 öyküsü var.
Beğenenler (1)
Yorumlar