Sürpriz

SÜRPRİZ...

Size sürpriz yapılmasını ya da başkalarına sürpriz yapmayı sever misiniz? Acı olmaması kaydıyla sürpriz güzel bir şeydir. İlişkileri sağlamlaştırır, sevgi ve dostluğu pekiştirir, her iki tarafı da heyecanlandırır, acı ya da tatlı bir gülümseme ile karşılanır...

Size üç sürpriz fıkrası anlatacağım. Bakalım hangisini beğeneceksiniz?

SEKRETERİN SÜRPRİZİ

İşveli ve cilveli sekreter patronunu evine davet etmiş. “Size bir sürprizim var” demiş. “Ama gözlerinizi kapayacak, ben aç demedikçe açmayacaksınız. Ben yan odaya geçiyorum, biraz sonra yanınıza geleceğim.”

Patron çoktandır beklediği anın geldiğini, sekreterin teklifini kabul edip en sonunda kendisiyle yatacağını düşünerek soyunup yatağa yatmış.

Bir süre sonra sekreter gelmiş, patrona “gözlerinizi açın” demiş.

Patron gözlerini açınca emrinde çalışan memurların hep birlikte kendisini alkışlayarak, “Sürpriz doğum günü partisine hoş geldiniz!” diye bağırdıklarını duyunca şaşırmış ve ne yapacağını bilememiş.

EŞİN Sürprizi

Adam kuru fasulyeyi çok severmiş ama karısı sevmez, kendisine de yedirmezmiş. Bir süre sabreden koca dayanamamış, bir lokantada iki porsiyon kuru fasulye yiyerek eve gelmiş. Kapıdan içeri girerken kadın, “Çabuk gözlerin kapa. Sana bir sürprizim var. Biraz bekle” diyerek onu salona götürmüş. Kendisi yan odaya geçmiş.

Adam, “Herhalde kuru fasulye pişiriverdi” diye düşünüp bol bol yellenmiş. Karısı gelip “Gözlerini açabilirsin” deyince bir de bakmış ki kaynanası, kayınpederi orda değil mi!

ÇOCUKLA BABA

Çocuk, “Baba, bir kardeş istiyorum.”

Baba, “İyi öyleyse, annene söyleyelim.”

Çocuk, “Hayır, söylemeyelim. Sürpriz yapalım!”

03 Temmuz 2020 1-2 dakika 16 öyküsü var.
Beğenenler (1)
Yorumlar (1)
  • 37 gün önce

    Güzeldir tatlı sürprizler arada ki sevgi bağlarını kuvvetlendirir. Bir de acı sürprizler vardır ki Allah kimsenin başına vermesin. Kaza yerine giden doktorun kaza yerinde bir yakınını görmesi gibi, çok acıdır o da... Hele önemli günlerde, doğum günü gibi, evlilik yıl dönümü gibi zamanlarda yapılan sürprizler tatlılıkla karşılanır... Kamera şakalarında zor duruma düşen birisinin de sonunda şakalandığını anlaması tatlı sürprizler dendir... Kutlarım Erhan Hocam...