Hakkında
Rövşen Abdulla oğlu Abdullayev 28 Eylül 1978’de Bakü’de aydın bir ailede doğdu.
Filozof, Doğu bilimci ve psikologdur. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’ni bitirdikten sonra çeşitli eğitim kurumlarında Arap ve Fars dillerinde teoloji, Arap edebiyatı, Doğu ve Batı felsefesi alanlarında eğitim aldı. Moskova’da Pozitif Teknolojiler ve Konsalting Enstitüsü’nün Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu.
Çok farklı tarzda yazdığı motivasyon kitapları Rövşen Abdullaoğlu’nun bir yazar olarak ünlenmesini sağladı. “Arkadaki Köprüleri Yakın”, “Her İnsan Hükümdardır”, “Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor”, “İsyan”, “Korkular” kitaplarında yazar, Batı ve Doğu psikolojisine yönelir, teolojik ve psikolojik yaklaşımları sentezleyerek yeni motivasyon yöntemleri sunar. “Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor” kitabı 2019’da Türkiye’de basıldı ve kısa sürede Türk okurların beğenisiyle karşılandı.
İlk psikolojik romanı olan “Bu Şehirde Kimse Yoktur” romanı yazara özel bir başarı sağladı. Eser, 2016 – 2018 yıllarında Azerbaycan’da en çok satan kitap oldu.
Yazarın intihar kâbusundan bahseden ikinci romanı “Raylara Yatan Adam” da çok büyük bir başarı yakaladı. Kitabın ilk baskısı iki hafta içerisinde tükendi. Kitap, aynı zamanda Srebrenitsa soykırımının acı sonuçlarından, savaş kâbusundan bahsetmektedir.
2018 yılında entelektüel psikolojik dedektif tarzında yazılan Abaddon romanı okurla buluştu. Sıra dışı bir konuya sahip olan kitabın ilk baskısı sadece üç saat içerisinde tükendi. Önümüzdeki aylarda dedektif romanlar serisinden Abaddon 2 romanı da basılacaktır. Yazarın bugüne dek motivasyon psikolojisi, irfan, felsefe, teoloji ve roman türünde 26 kitabı yayımlandı.
Yazar, dünya görüşünü, aynı zamanda yaratıcılık faaliyetini geliştirmek amacıyla pek çok Avrupa, İskandinav ve uzak Afrika ülkelerine seyahat etmektedir. Gezileri sırasında karşılaştığı ilgi çekici gerçekleri kitaplarında, makaleler serisinde, fotoğraf ve video röportajlarında okurlar ile paylaşmaktadır.
Daha önce sporda birçok uluslararası yarışmanın galibi olan Rövşen Abdullaoğlu günümüzde profesyonel spordan uzaklaşsa da aktif sporla ilgilenerek sağlıklı hayat tarzını ve spor felsefesini genç takipçilerine de aşılamaktadır.
Yazar, aynı zamanda danışman ve eğitimcidir. Psikolojik, kişisel gelişim, motivasyon vb. konulardaki seminerlerde danışmanlık yapmaktadır.
Şiir Hakkında
Henüz belirtmemiş
Favori Sözü
Olaylara iyi tarafından bakmaya çalışın. Her şeyin iyi ve kötü yanlarıyla var olduğunu unutmayın. Başınıza gelen en kötü şeylerin bile sizin için faydalı olduğunu, içinde iyilik bulunduğunu ve yalnızca onları görmeniz gerektiğini unutmayın.
Sosyal Bağlantılar