Bilgi Mutsuzluğu Getirir

Bilgi mutsuzluğu getirir. O zaman ben mutsuz olmak istiyorum. Çünkü bilmek istiyorum neden kıyarlar çiçeklere ve neden bilimsel buluşlar kıskanır gökyüzünün maviliğini ? Ve yine bilmek istiyorum neden başka bir dünyayı düşleyenlerin sonu karanlık hücrelerdir ?Evet dostlar ben mutsuz olmak istiyorum .Çünkü bilmek istiyorum ,neden çocukların ömrü kelebeklerin ömrüne eşit ?Evet ben mutsuz olmak istiyorum .Çünkü bilmek istiyorum neden artık kadınlar sokaklarda güvenli yürüyemiyor ? Neden 62 süper zengin dünyanın geri kalan yarısından daha fazla servete sahip ?

Yüzünü görmediğimiz insanlar için bile göz yaşı dökebilmeliyiz.neden doğayı sevecek onurlu avuçlara sahip değiliz artık ? bilmek istiyorum …mesela geleceğini garantiye alacak bir sermayen yoksa ve son kiranı da ödeyememişsen veya çerçeveye asacağın bir diploman yoksa toplum sana neden der adam olamamış bu ? halbuki asıl sebep belliydi; vahşileşen kapitalist sistemin bir oyunuydu yine bu..evet ben mutsuz olmak istiyorum çünkü bilmek istiyorum.

En son ne zaman bir kitap okuduk,en son ne zaman bir kuşun kanadına dokunduk yaralarına dokunur gibi ve en son ne zaman güneşin ışığına kurduk soframızı tüm ilkel ve yozlaşmış bu sisteme inat… mutsuz olmak istiyorum çünkü bilmek istiyorum.işkenceler ,tecavüzler katliamlar neden rüyamızın tam ortasında karşımıza dikilmiyor?körelen vicdanların hesabını kim soracak?sınıfsız ,sömürüsüz ,başka bir dünya mümkün fısıltısı yayılmıyorsa kulaklarda ve egolarımız özgürlüğümüzden daha önemli ise ben mutsuz olmak istiyorum..
Küresel ısınma , Kyoto Protokolü,nükleer denemeler,doğa katliamı,iş kazaları, beynimizi , şarjı bitmek üzere olan telefonumuz kadar endişelendirmiyor artık ve ekmeğimizi aşımızı kapitalizmin tok dişine emanet ediyoruz. Çığırından çıkmış bir dünya ve yeryüzü ölüm okuyor, neden yeni bir soluğun ve umudun arayışında değiliz ?Evet ben mutsuz olmak istiyorum .Çünkü bilmek istiyorum.

12 Ekim 2021 1-2 dakika 12 denemesi var.
Beğenenler (5)
Yorumlar (2)
  • 12 gün önce

    Sorular sorular merak ettiğimiz nedenlerini anlamaya çalışıp sebeplerini bilmek istediğimiz en çok da zalimliğin eşitsizliğin güzel yazıydı Arıkan bey kutlarım