Güçlü Türkiye Ekonomisi

Zincirin halkaları gibi her şey birbirine bağlı.
Halkanın biri koparsa zincirin düzeni bozulur.İş yapamaz duruma gelir.Parça parça iş yapmak istesen bile yapılan bu işten verim alamazsınız.
Onun için zincirin halkalarını daima koruyacak ve halkaları koparmamaya çalışacaksınız.
Bu işi yapan bir devletse bu devletin her işi düzenli yürür.
Devlet bütün gücünü milletten alır.Millet güçlü olmazsa, devlete hiçbir faydası olmaz.Güçlü bir millet olursa, devletine sıkı sıkıya bağlanır.Devletinin verdiği ve vereceği her görevi seve seve yerine getirir.
Devlet güçlü olursa, millet de güçlü olur.
Güçlü devlet, güçlü millet güçlü bir ekonomiyi getirir.Güçlü bir ekonomi demek,bu dünya da var olmanın tek temel şartıdır.
Ülkemizin çektiği bu kadar çile ve kargaşanın ana temeli Güçlü Bir Ekonomisinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Dikkat edin ve ya inceleyin Ekonomileri güçlü olan ülkeler de hiç kargaşa ve kaos var mı? Yok elbette. Çünkü; O ülkeler güçlü ekonomik yapıya sahipler.
Demek ki;
1-Güçlü Devlet,
2-Güçlü Millet,
3-Güçlü Ekonomi,
Devletin temel yapısı ve temel taşıdır.Bu saydığımız değerler güçlü olmazsa her şey birer birer yok olmaya mahkumdur.Hiç bir iş başarıya ulaşamaz.Düzen yavaş yavaş bozulmaya başlar.Ve sonunda işleyemez duruma gelir.Artık devletin temel taşları yerinden oynamış ve bozulmaya başlamış demektir.Bundan sonra herkes konuşmaya başlar,dış güçler birer kuzgun gibi üzerimize çökmeye başlar.Neticesinde ise ülke ekonomisi çöker.Her mala zam gelir.Fiyatlar alır başını gider.Üretimden çok tüketim yapan bir topluma dönüşür.Alıcı çok ama satıcı yok olur.Mal üretilmediği için aradığın hiçbir malı bulamazsın.Buldukların ise fiyatları almış başına gitmiştir.Günlük zamlar vatandaşı canından bezdirir.
Neticesi de çok kötü sonuçlar doğurur.
Bu üçlü ve devamı gelecek olan yapılar zincirin birer halkasıdır. Bu halkaların düzenli ve ahenk içinde çalışmaları gerekmektedir. Koptuğu anda piyasa tepe taklak olur. Yani ekonomi çökmeye başlar.
Çok kısa zamanda da çöker.
Şu anda bu üçlü mekanizma çok güzel ve düzenli çalışmakta...
O yüzden ekonomi de ordumuzda başarıdan başarıya koşmaktadır.
Sanayi kolunda dev yatırımlar ve başarılı işler yapılmaktadır. Bir ülke fabrika yapan fabrikalarını kendi kura biliyorsa bu büyük bir gelişmedir. Gelecek için de güzel bir başarı göstergesidir. Kalkınmanın ana temel unsurlarından biri de fabrikalarını kendin kura bilmek, büyük yatırımlarını kendi şirketlerin ve kendi mühendislerinin yapmasıdır.Ülkemiz de yapılan bunlardır.Her sahada kendi şirketlerimiz ve kendi firmalarımız faaliyetlerini gururla sürdürmektedir.
Bunlar geleceğimiz için güzel işlerdir. Türkiye Ekonomisi hızla gelişmekte ve dünyanın sayılı firmaları haline gelmektedir. Bunlar tesadüfi değil, yılların çalışmaları ve uğraşları ile meydana gelen işlerdir.Bunlar birer zaman ve emek çalışmasıdır.
Ben inanıyorum ki;
Türk Ekonomisi dünyaya meydan okuyacak güce kavuşmaktadır. Ne mutlu bizlere ki böyle çalışkan insanların ülkesinde yaşıyoruz.
Yazımızı noktalarken; Türk Ekonomisi günden güne dev adımlarla ilerlemektedir.
Güçlü Türkiye Ekonomisi bütün milletin ve devletimizin ana hedefi olmalıdır. Güçlü Ekonomik Yapıya kavuştuğumuz gün, artık Türkiye'yi ve Türk Milletini kimse tutamaz.

Kemal DOĞANAY

13 Mart 2018 3-4 dakika 115 denemesi var.
Yorumlar (1)
  • 6 yıl önce

    Sayın Doğanay

    Ilımlı islam ve laiklik bu gün Türkiyenin en büyük sorunu yollar köprüler barajlar camiler okullar ancak geçim seviyesi çok düştü her şey ithal etten tutunda hayvan yemi bulgur pirinç fıstık mercimek aklınıza ne gelirse her şey dışardan dolayısiyle gümrük vergisi yüksek ve halka çok pahalıya geliyor eskiden ıo tl ye aldığımı şahsen bugün 25 tl ye alıyorum Elbette ülkemin ekonomik açıdan kalkınması hepimizi sevindirir 63 yaşındayım 20 yaşında iş hayatına başladım emekli oldum hala daha milli gelirden payıma düşen bir pay göremedim 🙂 göreceğim de yok bu vakitten sonra sanırım

    Galiba siz ve ben farklı bir ülkede yaşıyoruz ya da ben bu parlak günü görmeme özürlüyüm

    Saygılar