Orijinalliği Yitik Aşk

Orijinalliği yitirilmiş günahlar gibiyiz seninle, bir yanından ısırdığımız hayatın öte yanından yasak elma mevzusuyuz. Üşüyoruz sıcaklığımızda ve bir tene kurban, aynada gördüğümüz yabancının kıyım cesareti oluyoruz. Ev temizler gibi temizliyoruz dört bir yanı yasaklığımızı. Yasal mevzulardan giriyoruz, hukuki mücrimlerin şirazesi oluyoruz. Harfler bir o yana, bir öteki yana darbelerde...

Kopyası alınan ve çıktısındaki bir noktada orijinalliği bulunan aşklar gibiyiz seninle. Sen beni kabul etmiyorsun, ben zaten çoktan vazgeçtim senden. Acısı bana kalmamış büyütüşleri oldun olgun yalnızlığımın. Sustum, içimden taşarken.

Cumartesi hücremin af çıkan ve Allah kurtarsın saadeti yaşanan her demi oldum yürüyüşümde. Adımlarım nereye götürürse beni, o kadar uzağım senden. Üşüyorum. Sırtımdaki terden bir umut boşalıyor, iyileşiyorum.

Günahı izdihama uğramış adaletsiz asaletiz seninle. Vardiyamız değişiyor, farklı saatlerde farklı yalnızlıkları seviyoruz artık. Ötelenmiş başımın öteye ve senden ayrı yollara döndüğü sınır çizgisinden kırmızı çizgisini sunuyor hayat bize; bizi bir daha bir arada istemiyor. Aptal tabii; hiçbir zaman bir arada olmadık, hayali anlarının delişmen hikayelerini bize fütursuzca satıyor.

Argoya kaçtım ruhen, nedenim hâlâ bedenimin temiz güzelliğinde.

Pamuk bulutlardan nem alırsan bak orada, ben maviye çevirdim yüzümü; bana müsaade... 

10 Nisan 2021 1-2 dakika 400 denemesi var.
Beğenenler (3)
Yorumlar