Son Teknoloji Kullanmak

Ülkeler ve insanlar için son teknoloji ürünleri kullanmak çok önemlidir. Ülkelerine son teknoloji giren insanlar, bu teknolojiyi daha verimli kullanırlar.Kullanmak da zorundadırlar.
Yoksa bu teknoloji süs olmaktan öte gidemez.
İktisatta bir teori vardır; İlk giren mal ilk çıkar, son giren mal da son çıkar. Bunun anlamı gayet basittir. İlk aldığın malı bitirmeden sonra gelecek malları kullanmamalısın.Yoksa ilk gelen mallar tamamen elinde kalır.Bir daha para etmez ve bir işe yaramaz.Bir de önemli olan kullanılacak malın kullanım kılavuzları mutlaka olmalıdır.Kullanım kılavuzu olmayan teknolojik ürünleri kullanmak bayağı zordur.O yüzden yeni mallar alırken mutlaka Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesini almak şarttır.Bu iki önemli detayı unutanlar ilerde çok büyük zorluklarla karşılaşırlar.
Onun için teknolojiyi ve son teknoloji ürünleri çok yerinde ve dikkatli kullanmalıdır. Eski teknolojiyi kullanan ülkeler de verim oldukça düşük ve üretimde o derece yavaştır. Seri üretimde adam dakikada milyonlarca üretim yaparken, hantal üretimler de günlük birkaç bin mal üretilir. Bu da hem işyerini, hem insanları hem de fabrikaları hantal hale getirir. Zaman ,mal ve israf kaybına sebep olur.
Bu yüzden Türkiye şanslı bir ülkedir. Geleceği çok parlak,yarınları aydınlıktır.Daima son teknolojiyi kullanmak zorundadır.Çünkü;Teknoloji geç gelir ama son teknoloji gelir, o da kalkınma ve üretim için çok büyük avantajdır.Kullandığı son teknolojiler sayesinde ekonomide çok büyük ileri hamlelere atılım yapar..
Biz de siyah-beyaz televizyonlar geç gelmiş ve kısa zamanda ömrünü tamamlayarak yerini renkli televizyonlara ve elsidilere(LDS,HDIM ve daha başka )larına bırakmıştır.Şimdi daha gelişmiş televizyonlar kullanılmaktadır.
Keza Bilgisayar ve Telefonlar da öyle. Eski bilgisayar ve telefonlar piyasaya çok fazla sürülmeden
Laptoplar ve Androit (Akıllı Telefonlar )gelmiş, son teknoloji ürünleri olarak kullanılmaya başlamışlardır. Avrupa da pazarlara katıldım.Bilhassa haftalık halka açık pazarlar da Bilgisayarlar ve Telefonlar ikinci,üçüncü el olarak satılıyorlardı.Alıcıları da bayağı vardı.Ama biz de ikinci elin müşterisi oldukça azdır.Hele televizyonlara ve bilgisayarlara ikinci el alıcı bulmak oldukça zordur.
Bu yüzden son teknoloji kullanan ülkeler ve insanlar daima şanslıdır. Kalkınmaları da çok hızlıdır.
İşte diğer devletlerin akıl erdiremediği Türkiye'nin hızlı kalkınmasının ana sebebi bu son teknoloji kullanımıdır. Ekonomik ve teknolojik kalkınma bu yüzden hızlı olmaktadır.
Son birkaç örnekle yazımızı bitirelim;
Amerika da ilk Bilgisayar üretildiğin de tam bir buçuk ton ağırlığın da dev bir buz dolabı makinası gibiydi. Hem de kocaman bir evin bodrum katında çalışmaya başlamıştı. Bu bilgisayarın masa üstüne çıkması bile yıllarca süren bir çalışmayı almıştır.
Keza cep telefonları yine öyle...
Bilmem aklınız da mı? İlk telefonlar geldiğinde adını; Takoz koymuştuk. Yani takoz gibi büyüktü.
Ya şimdi?
Hem bilgisayar, hem telefon bir arada. Yüzlerce değişik menüsü var. Kullanmasını bilirsen yapmıyacağı teknolojik iş yoktur. Hem de ceplerimiz de taşıyoruz.Onun için adı;Cep Telefonu.
İşte bahsetmeye çalıştığımız son teknoloji kullanmak budur. Gelecek kuşaklar bu yüzden çok şanslıdır.Onların bu teknolojileri çok iyi kullanmaları şarttır.Ancak bu memleket kimseye muhtaç olmaz.Kendi malını kendi kaynaklarından üretir.Başkalarından mal almak zorunda kalmaz.
Ve hiçbir ülkede bizimle uğraşmaya kalkamaz.

26 Kasım 2016 3-4 dakika 115 denemesi var.
Yorumlar