Yaz da Ne Yazarsan Yaz

Tutup mürekkep balığının hayatını yazmaya başlasak bir dert, ülkemiz ve dünyanın sair yerlerinden yazmaya başlasak başka dert, acıdan kederden yazmak dert, umuttan neşeden bile yazmak dert... Ya hu hemice herşeycikler mi dert olarak duyulmaya, görülmeye, hissedilmeye başlar. Ne yaşadıysak artık bu çağda... 

Ömrümüzün belki de 6'da 1'inde gerçekten yaşıyoruz geri kalanı pert araba gibi değil mi sizce de, ey Y ve Z'ler.. Bu kuşak (nesil) muhabbetinden bıkkınlık geldi mi size de, hemi de nasıl değil mi, ya hu bir fiil 3-4 yıldır kuşaklar aşağı kuşaklar yukarı yaz babam yaz. Anam terliği eline alsa yeridir yani.. Efendim bu kuşak meselesi şöyle ki; tamamen önceden görmek ve sonradan görmekle alakalı.... Y ve Z'lerin ekspertiz çoğunluğu önceden görenler grubuna ait oluyoru. Daha öncekiler sonradan görmekler sınıfından... Aman neyse...

Ekonomiden bahsetmeyelim, tren çoktan şarampole yuvarlandı..

Başka neden bahsedeceğiz, konusuz kaldık... Hadi insanın iç evrenlerinden bahsedelim, sır, hafi, hafinin hafisi, nefs, nefs terbiyesi vb ortaçağ anlatılarından... Olmadı yine birisinin başına elma düşsün, yok yok  ayva düşsün bu sefer, uzay fiziğinde yeni bir şey, yeni bir formül bulalım... Bul bul nereye kadar değil mi??

Hadi ilk aşkımızın bizi düşürdüğü deli halleri yazalım, yağmur yağsın, türküler -şarkılar lakin hepisi de duygusal, yaralı, hüzünlü, ayrılıktan bahsetsin, sitem edelim ya hu sevgilinin kaşına, gözüne, kakülüne, endamına... Veya Karacaoğlan çeşme başında 15'li yaşlarından dem vursun güzellerin.... Yok yani, Leyli Mecnun, Keremcim Aslıcım, Ferhatım Şirinim eskidi gayrı... Yeni çağın sevda masalları ihtimalen veya çok fazla dizi film izleyenler için yapay insan ile bildiğimiz insan arasında olsun... Sevip de kavuşamasınlar, kavuşsunlar sonra anlaşamasınlar. Sevda iş ve işlemlerinin başı dert, sonu dert değil midir kurbanım.. 

Yeni çıkan arabaların motor ve tork gücüne binaen, yeni yapılan uzayı dikizleyen teleskopların iç materyalinde şimdiye kadar kullanılmayan bir madde kullanılsın, olmadı dünyadaki orman değişim oranından, nesli tükenmiş veya tükenmekte olan hayvanlarına kadar, sonra ver elini eğitim öğretim işlerinden, sağlık işlerine oradan yol yapım çalışmalarından, simitçilerin çektiği çileye, ticaretin değişiminden, makineli tarımdan robotlu tarıma geçişe ve olmazsa olmaz demokrasi yönetimlerinin tıkanmaya başladığından merkeziyetsiz yönetimlerden yerel yönetimlerdeki yeniliklere...Dijital ve peşin ödemeli sayaçların insanlık hakları bildirgelerine tezat oluşturmasından, suyun neden 100 derecede kaynayıp 0 derecede donmaya başlamasından...

Yeni yasa çıkarıyorum, bundan kelli su 85 derecede kaynamaya başlasın, - (eksi) 8 derecede donmaya başlasın.. Bu yasaya uymayan hidrojen ve oksijen atomlarına verilecek cezaların (noktalı virgül) düşünürlerin çok çok yüksek düşünürleri komisyonuna havale ettim.. Gereğini lütfen geciktirmeden yapın ha... Yani bu kadar da olmaz, çağlardır, asırlardır hep aynı derecede mi kaynar su, aynı derecede mi donmaya başlar, değişim şart değil mi ya hu, sıkılmadınız mı hep aynılıktan.. Dimi ama, sıkılanlar parmak kaldırsın efendim..

Uleyn artık hiç mi bir şey şaşırtmaz insanı ya hu, şaşırmayı, aaa bu da böyleymiş demeyi özledim, lütfen beni çocukluğuma ışınlayın nesildaşlarım...Olma mı?? Ver elini yeniden büyürüz sonra..

Dünyanın çıkmış çivisini bulduk amma gel gör ki bu sefer de çekiç kayıp oldu.. Kim aldı sakladıysa burda desin ya hu...

İyi geceler iyi yürekli, enginlerden engin zihinli, derinlerden derin anlayışlı insanlar.

Kötülük geni bulununca bedavadan operasyon için dilekçe verelim de ücreti cüzdanlarımızı sömürmesin... 

Peki, kötülük genleri gönlümüzü ve zihnimizi sömürüyorsa ne yapcuz? Para da geçmez o yörede, kart da geçmez, çek -mek,  internet parası-kripto para da geçmez.. 

Lakin her an geçen bir şey var, o da zaman..

Bu yazıyı buraya kadar okuduysan zihindaşım veya gönüldaşım, özür dilerim, değerli vaktini harcadığım için...Sürç ü kılavye olduysa işte ondan...Saygılar, hürmetler, sevgiler ve bol neşeler dilerim... Her kime emanetsek ona öyle emanetiz işte.. Eksik olmayın, teşekkür ederim. 

18 Haziran 2021 4-5 dakika 57 denemesi var.
Yorumlar