Emekçi Kadınlar Günü / İnsan

Kadın; merhametin, ayırt etmeden sevebilmenin, şefkatin, hoşgörünün, gönle, akla, tüm hücrelere dokunup harekete geçiren kutsal kudretin varlık bulmuş, bedenlenmiş halidir.

Tüm oluşumların gözle görülemeyecek kaynağının insandaki görüntüsüdür.
İfade ettiklerinin çokluğundan, manasının karşılığı olan kelimeyle adı konamadığından; belki sezgi, ilham, özgür olan ve özgür kılan, fark eden, kabul eden, coşkulu, eğlenceli, susabilen, konuşturabilen, varlığı gönülden saran sarmalayan, hareketin kaynağı, uyumlu, yumuşacık, sıcacık bir kudret, her an'ın içindeki sonsuzluktan paya düşen... gibi anlatımlar kadının manasını algılayabilmek için ipucu olabilir.

Erkek; hareketi, açığa çıkarmayı, fethetmeyi, kendini göstermeyi, aklı, mantığı, ifadeyi, düzeni, düşünceyi, emeği, gücü, sarılma eyleminin kendisini ifade eder.

İnsan; her ikisini kendi varlığında dengeleyebilmiş olandır.
İnsan; kendi varlığında dişil enerjinin, eril enerji kanalıyla olduğu gibi akışına izin verebilendir.

Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü.


Emekçi Kadın, "insan"ın karşılığı...


Kutlu, gerçek ve daim olsun

07 Mart 2021 1-2 dakika 15 denemesi var.
Yorumlar (7)
  • 17 ay önce

    Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Sevgi ve saygıyla ... Ayça ;kalemine ,yüreğine sağlık.

  • Tebrik ederim Ayça hanım. Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. 🧿

  • 17 ay önce

    8 Mart Dünya Kadınlar günü bu gün. Kadının elinin değdiği her yerde güzellikler oluyor. Kadın annedir, erkeğine eştir, evin direğidir, girdiği ortamlara canlılık katar, huzur katar, güzellikler katar... Ataerkil toplumlarda çoğu zaman ezilmekte ve horlanmaktadır kadınlarımız... 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Türk ve Dünya Kadınlarına kutlu olsun. Hiç bir kadın ne ezilsin, ne horlansın, ne töre cinayetine kurban gitsin, ne de sudan sebeplerden dolayı kocasından dayak yesin. Dünya kadın ve erkeğin birlikteliği ile daha güzel olacaktır...

  • 16 ay önce

    Kadınca, insanca bir deneme. Nesnel ve doğurgan. Kişiyi düşünmeye sevk eden bir içerik. Algılayabilene tabi.