Aklındakini Atmak

Uzun zaman sonra alıyorum ellerime kalemi.Aklım karışık, aklımda sen.

Yerle bir ediyorum aklımı bir an önce toparlansın diye ama öyle sağlam bir yer edinmişsin ki kendine, ne kadar karıştırsam, debelensem de oynamıyorsun yerinden. Öyle güzelce yerleşmişsin ki yerine kıyamıyorum seni def etmeye.

Bunları bu satırlara yazınca bile aklımda yerleştiğin yere bakıyorum.Bir yanı öyle güzel,cıvıl cıvıl,içimi açıyor tekrar sevesim geliyor.Diğer yanı öyle kötü,karanlık... Kapkaranlık.. İçimi acıtıyor.

Hep aydınlık tarafı görmek istedim yâr lakin bir türlü karanlık yanı aklımı terk etmedi. Terk etmesi gerekirken gün geçtikçe daha da büyüyor,büyüyor.büyüyor...Aklımı yok ediyor.

"Sanırım artık vakti geldi" diyorum kendime. Sarsmalı, kaldırıp atmalıyım iyi-kötü tüm yanlarından kurduğun  bu tahtı aklımdan. 

Sonra bakıyorum gönlüme.Sesleniyor bana sessizce "Benim buradaki varlığım "O"ndan oluşmuşken, aklındakini atmak ne diye."

15 Ağustos 2020 1-2 dakika 11 denemesi var.
Beğenenler (9)
Yorumlar (4)
  • 13 ay önce

    Aşk zaman zaman aklı karıştırır, eğer ki vuslat gerçekleşmemiş ise... Bazı zamanlarda da akışına bırakmak lazım aşkı... Siz onu bulmasanız da, kaçsanız da o gelir de illaki sizi bir şekilde bulur... İşte o zaman mutluluk parıltıları dolar insanın bedenine yüreğine, ruhuna... Kutlarım içtenlikle Sayın yazarım...

  • 13 ay önce

    Dilin söylediğini yürek onaylamadıkça mümkün değil Sayın Altepe kutlarım seçkinizi